Routes

Planner

Features

Updates

App

Login or Signup

Get the App

Login or Signup

Discover
Places to see
Belgium
Flanders
East Flanders
Gent
Ghent

Vrijdagmarkt

Highlight • Historical Site

Vrijdagmarkt

Recommended by 495 hikers out of 508

Save

Share

  • More

  • Save

    Share

  • More

  • Take Me There

    Routes here

    Best Hikes to Vrijdagmarkt

    4.8

    (152)

    1,340

    hikers

    1. Gravensteen Castle, Ghent – St. Michael's Bridge loop from Ghent

    7.46km

    01:55

    30m

    30m

    Easy hike. Great for any fitness level. Easily-accessible paths. Suitable for all skill levels.

    Navigate

    Send to Phone

    Easy

    Easy hike. Great for any fitness level. Easily-accessible paths. Suitable for all skill levels.

    Easy

    Intermediate hike. Good fitness required. Easily-accessible paths. Suitable for all skill levels.

    Intermediate

    Tips

    December 29, 2020

    De Vrijdagmarkt en zijn directe omgeving zijn echt een bezoek waard. Je kan je echt úren bezighouden op en rond het plein. Op vrijdag of zaterdag gewoon de markt doen. Slenteren doorheen de sfeervolle, omliggende steegjes en langs de prachtige gevels. En achteraf een streekbier drinken in één van de gezellige bierhuizen, zoals de Dulle Griet. Een etablissement dat je niet snel zal vergeten dankzij zijn befaamde schoen-tegen-glasritueel. Ontdek voor jezelf hoe het werkt! Let gewoon op dat je het glas niet breekt, het is maar een tip.

    Of shop je gewoon suf in de winkels in de Serpentstraat of in de Baudelostraat. Snuister tussen de schat aan vintage lp’s en boeken. Puzzel de perfecte outfit bijeen in de vele hippe fashionstores. Hou even halt voor een verkwikkende thee. En laat je overspoelen door creatieve ideeën in de vele originele geschenkwinkels. Sommige zaakjes zijn echte juweeltjes, geloof ons. En krijg je trek? De restaurants op de Vrijdagmarkt zijn altijd vlakbij. En via de winkels in Oudburg wandel je het Patershol binnen, het culinaire hart van Gent.

    De geschiedenis van de Vrijdagmarkt is een glanzende medaille met donkere keerzijde. Op het plein werden doorheen de eeuwen feesten gevierd. Vorsten plechtig ontvangen tijdens Blijde Inkomsten. En helaas ook executies uitgevoerd. Maar geen paniek, de brandstapels en guillotines zijn lang verleden tijd. De laatste openbare terechtstelling dateert van 1863. Het Toreken, dat er al stond in de 15de eeuw, is vrijwel het enige gebouw dat nog getuige was van gruwelpraktijken. De rest werd gebouwd in de negentiende eeuw. Het imposante socialistische volkshuis, dat Bond Moyson bloklettert op de gevel, werd zelfs pas begin 20ste eeuw opgetrokken.

    Standbeeld Jacob van Artevelde
    Jacob van Artevelde slaagde erin de boycot van de Engelse wolinvoer ongedaan te maken tijdens de 100-jarige oorlog tussen Engeland en Frankrijk in de 14de eeuw. De Gentse lakennijverheid kon herademen en van Artevelde werd een held. In 1345 werd hij tijdens een volksopstand vermoord. Sinds 1863 wijst hij op de Vrijdagmarkt richting Engeland.

    Kan je maar niet genoeg krijgen van middeleeuwse verhalen? Vlakbij kan je een bezoekje brengen aan het Hof van Rijhove. Een authentieke Gentse patriciërswoning met een geschiedenis die teruggaat tot de 12de eeuw. Blijf je liever in de sfeer van het nabije verleden? Maak dan zeker de oversteek naar het Patershol. Het pittoreske Huis van Alijn over het water is echt de moeite! Dit pas vernieuwde museum – met zijn sfeervolle bijhorende volkscafeetje – is een nostalgische ontdekkingstocht voor alle zintuigen doorheen onze Vlaamse leefgewoontes en traditionele rituelen.

    Bron: Visitgent

      December 27, 2018

      This market square is home to the statue of Jacob van Artevelde. A famous Ghentian who has lend his name to the city itself. (Ghent also known as Arteveldestad) This square has many bars and restaurants to enjoy local cuisine and on fridays you can go to the actual friday's market from morning till noon more or less.

        September 13, 2022

        Jacob van Artevelde (* around 1290 in Ghent; † July 17 or July 24, 1345 ibid) was the de facto regent of Flanders from 1340 to 1345. His son Philipp van Artevelde was the leader of the Ghent Rebellion in 1382.
        Source Wikipedia

        Translated by Google •

          Sign up for a free komoot account to get 16 more insider tips and takes.

          Sign up for free

          Details

          Informations

          Elevation 60 m

          Weather

          Powered by AerisWeather

          Today

          Friday 24 October

          11°C

          9°C

          10 %

          If you start your activity now...

          Max wind speed: 22.0 km/h

          Most visited during

          January

          February

          March

          April

          May

          June

          July

          August

          September

          October

          November

          December

          Loading

          Location: Ghent, Gent, East Flanders, Flanders, Belgium

          Other Popular Places to Check Out

          Saint Michael's Church

          Explore
          RoutesRoute plannerFeaturesHikesMTB TrailsRoad cycling routesBikepacking
          Download the app
          Follow Us on Socials

          © komoot GmbH

          Privacy Policy