Routes

Planner

Features

Updates

App

Login or Signup

Get the App

Login or Signup

Lauren & Bailey ๐Ÿ•๐Ÿพ experienced this adventure with komoot!

Have your own adventure with the #1 outdoor app today.

Sign up or log in

Lauren & Bailey ๐Ÿ•๐Ÿพ
Completed activities

๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ช Gent | Van Historische Hoogtepunten Tot Crimineel Lekkere Friet ๐ŸŸ

Lauren & Bailey ๐Ÿ•๐Ÿพ
Completed activities

๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ช Gent | Van Historische Hoogtepunten Tot Crimineel Lekkere Friet ๐ŸŸ

and others went for a hike

August 17, 2026 at 17:43

๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ช Gent | Van Historische Hoogtepunten Tot Crimineel Lekkere Friet ๐ŸŸ

01:38

5.33km

3.3km/h

50m

50m

Onze avondwandeling door Gent begon eerlijk gezegd een beetje twijfelachtig. Prachtige historische gebouwen, absoluut, maar wij keken elkaar na een tijdje toch aan met de gedachte: is dit het nou? Het voelde allemaal wat grijs en we misten een beetje sfeer en kleur.

Maar Gent bleek gewoon even op gang te moeten komen.

Hoe verder we liepen, hoe mooier het werd. Ineens stonden we tussen prachtige grachtenpanden aan het water. Inmiddels begon het te schemeren en gingen overal de lampjes aan. De lichtjes weerspiegelden in het water en opeens had Gent precies die sfeer waar we op hoopten.

Natuurlijk konden een paar bekende Gentse hoogtepunten niet ontbreken: het imposante kasteel Gravensteen, de Sint-Michielsbrug met zijn mooie uitzicht en de kleurrijke Werregarenstraat, beter bekend als het Graffitistraatje.

En wandelen maakt hongerig, dus tijd voor friet. We streken neer bij Frituur Tartaar, met de veelbelovende slogan โ€˜crimineel lekkere frietenโ€™. Gelukkig konden we bevestigen dat die slogan niet onder valse voorwendselen wordt gevoerd. De frietjes waren inderdaad heerlijk.

Daarna moesten we natuurlijk nog een toetje scoren. Bij Mellum, het nieuwe winkeltje aan de Kleine Vismarkt vlak bij het Gravensteen, vonden we precies wat we nodig hadden: ijsjes en allerlei Belgische zoetigheden. Artisanale gelato met toppings naar keuze, maar ook chocolade, Babelutten, Gentse sneeuwballen en cuberdons.

Cuberdons, ook wel Gentse neuzekes genoemd, zijn traditionele paarsrode, kegelvormige Belgische snoepjes. Ze hebben een hard korstje aan de buitenkant en een zachte, stroperige vloeibare vulling van traditioneel frambozensmaak. Ze worden onder andere gemaakt met Arabische gom en zijn niet zo lang houdbaar: na een paar weken begint de vulling te versuikeren. Een typisch Gents snoepje dus dat je eigenlijk het liefst vers in Belgiรซ koopt.

Mellum wil met โ€˜melt into the momentโ€™ uitnodigen om even te vertragen en van het moment te genieten. En eerlijk is eerlijk: met een ijsje in je hand, sfeervolle verlichting om je heen en de Gentse grachten op de achtergrond lukt dat verrassend goed.

Gent moest ons dus even overtuigen, maar uiteindelijk liep deze avondwandeling uit op een hele mooie ontdekkingstocht door de stad. Vooral toen de schemering viel, liet Gent zich van zijn mooiste kant zien.

112 people liked this tour.

112

Share

Embed

Comments

Navigate

Send to Phone

Save

Waypoints

Route Details

Elevation

Nothing selected โ€“ click and drag below to see the stats for a specific part of the route.

Sign up to see more specific route details

Sign up for free

Comments

guide_signup

Want to know more?

Sign up for a free komoot account to join the conversation.

Sign up for free

Loading
Explore
RoutesRoute plannerFeaturesRedeem a voucherHikesMTB TrailsRoad cycling routesBikepackingSitemap
Download the app
Follow Us on Socials

ยฉ komoot GmbH

Privacy Policy