
Have your own adventure with the #1 outdoor app today.
Daisyunpaved went gravel riding
September 27, 2026 at 07:22
06:55
111km
16.0km/h
27.9km/h
190m
190m
BORDERLANDS #4— CASTLES & VENN
Kotten – Oeding – Burlo – Schloss Raesfeld – Rhede | ±111 km
Borderlands #3 duikt vanaf de Nederlands-Duitse grens bij Kotten diep het Duitse Westmünsterland in.
Geen route die alleen maar zoveel mogelijk gravelstroken aan elkaar knoopt, maar een echt avontuur met onderweg bossen, vennengebieden, stille boerenwegen, oude burchten, een klooster en een van de mooiste kastelen van deze streek.
Al snel na de start bereik je Oeding, waar je vrijwel langs Burg Oeding rijdt. Daarna wordt het landschap rustiger en groener en trekt de route richting Burlo.
Hier passeer je het historische Kloster Mariengarden, waarna een van de mooiste natuurstukken van de route volgt: het Burlo-Vardingholter Venn. Dit beschermde veen- en heidegebied sluit aan op het Nederlandse Wooldse Veen. Bos, natte heide, stille paden en lange rechte lijnen geven dit gedeelte een heerlijk afgelegen gevoel.
Vanaf hier gaat Borderlands #4 steeds verder Duitsland in.
Je rijdt over typische Münsterlandse Pättkes: kleine landwegen, gravelstroken en verbindingen tussen bossen, akkers en oude boerderijen. Regelmatig heb je het gevoel dat je kilometers van alles verwijderd bent.
Rond halverwege komt het absolute hoogtepunt van de route: Schloss Raesfeld.
De route loopt vrijwel rechtstreeks langs dit indrukwekkende 17e-eeuwse waterslot. De hoge toren is al van ver zichtbaar en rondom het kasteel liggen oude gebouwen, terrassen en voldoende mogelijkheden voor een langere pauze.
Dit is wat mij betreft dé horecastop van Borderlands #4.
☕ Horeca onderweg
Oeding – ± km 8
Bij Burg Oeding ligt Burghotel Pass. Een mooie historische locatie, vooral geschikt wanneer je later op de dag rijdt.
Burlo – ± km 15
In Burlo zijn verschillende mogelijkheden voor koffie en iets te eten. Een bakker is hier een handige optie als je vroeg bent gestart.
Schloss Raesfeld – ± km 52
⭐ Aanrader: Freiheit24 – Treffpunkt am Schloss
Deze ligt praktisch aan de route, direct bij Schloss Raesfeld. Een perfecte plek voor koffie, taart of een uitgebreide lunch. Door de ligging bij het kasteel is dit zonder twijfel de mooiste pauzeplek van de route.
Wil je van Borderlands #4 echt een dagtocht maken, neem hier dan rustig de tijd.
Na Raesfeld draait de route weer richting het westen.
Via het buitengebied van Rhede en Vardingholt volgen opnieuw lange rustige stukken door bos en landbouwgebied. Hier zit het avontuur vooral in de afwisseling: kleine wegen, gravel, bospaden en steeds weer dat typische Duitse platteland.
Onderweg passeer je ook vlak langs Haus Kretier, een historische locatie midden in het buitengebied.
Daarna begint langzaam de terugreis richting de Nederlandse grens en Kotten.
Wat kun je verwachten?
🚵 ±111 kilometer
🌲 Bossen en natuurgebieden
🪨 Gravel en onverharde verbindingen
🌾 Typisch Münsterlands buitengebied
🏰 Burg Oeding
⛪ Kloster Mariengarden
🌿 Burlo-Vardingholter Venn
🏰 Schloss Raesfeld
☕ Meerdere horecamogelijkheden onderweg
🇳🇱🇩🇪 Start aan de Nederlands-Duitse grens
De route is niet extreem qua hoogtemeters, maar onderschat de afstand en de verschillende ondergronden niet. Zeker na regen kunnen delen van de route zwaarder rijden.
In natuurgebieden altijd de lokale bebording respecteren en alleen fietsen waar dit toegestaan is.
Waarom Borderlands?
Voor mij moet een Borderlands-route meer zijn dan alleen een hoog percentage onverhard.
Je moet onderweg iets ontdekken.
Een onbekend bos induiken.
Een grens oversteken.
Een kasteel tegenkomen waar je het niet verwacht.
Stoppen voor koffie op een plek waar je anders nooit gekomen zou zijn.
Borderlands #4– Castles & Venn doet precies dat.
Een lange gravelronde door het Duitse grensland waarbij niet alleen de kilometers tellen, maar vooral wat je onderweg tegenkomt.
Waypoints
Bagged Peaks
Route Details
Elevation
Sign up to see more specific route details
Sign up for free
Comments
Want to know more?
Sign up for a free komoot account to join the conversation.