
Have your own adventure with the #1 outdoor app today.
Van Veenendaal C. langs het Valleikanaal naar Rhenen, door de bossen terug naar Veenendaal W.
Van Veenendaal C. langs het Valleikanaal naar Rhenen, door de bossen terug naar Veenendaal W.
René Poort went for a hike
September 17, 2026 at 06:17
04:38
25.0km
5.4km/h
120m
110m
De dag begon grauw en daar doen de buitenwijken van Veenendaal geen goed aan. Vandaar dat ik aan het begin een kleine omweg inlaste, rond een vijver waarin alleen een paar eenden dreven. Dat hielp ook niet.
Een eindje verderop liep ik verkeerd. Komoot zei dat ik moest omkeren, maar dat kan ik nooit. Vraag me niet waarom. Een of andere psychische blokkade weerhoud me ervan om op mijn schreden terug te keren. Letterlijk dan. Figuurlijk is het geen punt. Ik ruil met alle plezier mijn standpunt over iets in voor een ander standpunt. Als dat beter is.
Maar in het echt toegeven dat ik verkeerd loop, lukt me niet. Dus ik liep door. In de ijdele hoop dat ik nu iets zou meemaken wat ik anders gemist zou hebben. Om mijn koppigheid te rechtvaardigen. Een prachtig autowrak voor de garage van een bungalow! Dat was wel iets, vond ik. Maar thuis kwam ik erachter dat mijn fototoestel er een vage toestand van had gemaakt.
Het leven is ondoorgrondelijk.
Het fiets/wandelpad langs het valleikanaal is zo’n 8 kilometer lang, maar het verveelt niet, vind ik. Ik heb wel onderweg nóg een omweg gemaakt, door de wetlands van de Binnenveldse Hooilanden, naar die waren niet echt wet. Dus er waren geen vogels die daar op af komen. Wel een ringmus, een graspieper en een rietgors. Ook leuk.
Ik heb ook een ree gezien, helemaal alleen op een dam tussen twee weilanden in. Vond ik nogal verassend. Een weideree. De foto’s mislukten. Te veel wind, waardoor ik mijn megalomane fototoestel niet stil kon houden (en trillingsreductie heeft zo haar grenzen).
Het tweede gedeelte van de wandeling ging deels langs akkers en weiden en deels door bos. Het was mooi, maar ik heb er niet zoveel foto’s gemaakt.. Opeens kwamen de bomen mijn neus uit. Of zoiets.
Komoot had er na 25 kilometer ook genoeg van. Maar dat was een soort waarschuwing, want meteen na het onverwachte maar enthousiaste ‘je hebt het geflikt!’ op mijn scherm begon het te regenen.
Camera ingepakt en door de miezer de laatste twee kilometer naar Veenendaal West gelopen. Dat laatste stuk heb ik niet opgenomen voor een deel twee van deze wandeling, want het is echt heel moeilijk om tijdens dat laatste stukje naar Veenendaal West nog te verdwalen. Dus ik vertrouw erop dat u er wel komt.
Waypoints
Bagged Peaks
Route Details
Elevation
Highest point (60 m)
Lowest point (10 m)
Sign up to see more specific route details
Sign up for free
Comments
Want to know more?
Sign up for a free komoot account to join the conversation.