RoutesPlannerFeaturesUpdates
App
Login or Signup
Get the App
Login or Signup
Frank Schoentje experienced this adventure with komoot!

Have your own adventure with the #1 outdoor app today.

Sign up or log in
Frank Schoentje
Completed activities

Grenspark Kalmthoutse heide

Frank Schoentje
Completed activities

Grenspark Kalmthoutse heide

went gravel riding

August 16, 2026 at 07:02

Grenspark Kalmthoutse heide

05:22

105km

19.6km/h

33.3km/h

300m

310m

Garmin Edge 840

Ook vandaag weer zin in een graveltourtje zonder al te ver te hoeven rijden. Maar weer eens het Grenspark gebied Kalmthoutse heide opgezocht. Starten vlak bij Bergen op Zoom, dat is maar een uurtje rijden.
Vorig jaar juni hier al eens een graveltocht gereden maar heb toen weinig van de route en omgeving in me opgenomen, er speelden toen andere zaken in mijn hoofd.
De route van vorig jaar iets aangepast, korter gemaakt 😬, van 125 naar 105, nog wel een aardige afstand.. Er waren toch een paar stukjes die me bekend voorkwamen, de rest nu iets meer opgeslagen en op foto en video vastgelegd.
Vennetjes in het bos waar vorig jaar gewoon behoorlijk water stond, nu grotendeels of volledig droog gevallen, ook hier.
In Kalmthout een tentje opgezocht, de Zoeteninval, voor koffie met taart, alleen hadden ze geen taart. Echter de dame van de bar is even naar de bakker gelopen om taartjes te halen, wat een service. De plaatselijke wielerclub was hier ook op het terras neergestreken maar zij waren al klaar met hun rit en zaten al aan het 🍺 Toch nog een lekker appel-rozijnen taartje bij de koffie gehad.
Wat me nogal verbaasde was dat vrijwel op de nl-be grens, in het bos ineens een bord stond van een honkbal en softbal vereniging. Tussen de bomen door zag ik wat activiteit en ben even gaan kijken. En inderdaad, twee Antilliaanse teams op het veld begonnen met aan hun 🥎 wedstrijd. De ploeg aan slag sloeg en scoorde er lustig op los, leuk om even te zien.
Diverse grenspalen gepasseerd, je ballanceert voor, op en over de grens waarbij 1 een aardappelrooi machine aan de gang was en de tractor met aanhanger half over het zanderige fietspad naar het veld reed. Dit gaf zo’n gigantische stofwolk dat ik met een slakke gangetje er ver achter bleef, ik had geen mondkapje bij me
Wel even staan kijken naar het aardappelrooien, zo te zien waren ze wel wat aan de kleine kant, zal door de droogte komen,
Door Wouwse Plantage zomaar tegen een ijswinkel aangereden, dan moet je even stoppen natuurlijk. Een lekkere verfrissende aardbei-citroen sorbet ijs, heerlijk. Het laatste stukje naar de auto rustig aan gedaan, de beentjes begon ik best wel te voelen.
Zo nog even wat te drinken scoren voor de terugweg en een klein uurtje sturen, helemaal prima…later

5 people liked this tour.

5ShareEmbedComments
NavigateSend to PhoneSave

Waypoints

Bagged Peaks

Route Details

Elevation

Nothing selected – click and drag below to see the stats for a specific part of the route.

Sign up to see more specific route details

Sign up for free

Comments

guide_signup

Want to know more?

Sign up for a free komoot account to join the conversation.

Sign up for free
Loading
Explore
RoutesRoute plannerFeaturesRedeem a voucherHikesMTB TrailsRoad cycling routesBikepackingSitemap
Download the app
Follow Us on Socials

© komoot GmbH

Privacy Policy