Rotas

Planejador

Funcionalidades

Atualizações

App

Entrar ou Criar conta

Baixe o App

Entrar ou Criar conta

Explorar
Places to see
Bélgica
Flandres
Flandres Ocidental
Bruges
Beernem

Reserva Natural Miseriebocht

Destaque (Segmento) • Natural

Reserva Natural Miseriebocht

Recomendado por 107 ciclistas de estrada de 111

Guardar

Partilhar

  • Mais

  • Guardar

    Partilhar

  • Mais

  • Indicações para chegar lá

    Rotas aqui

    Os melhores Percursos de cicloturismo para Reserva Natural Miseriebocht

    4,7

    (267)

    1.612

    ciclistas

    1. Circuito Ciclovia do Canal Gante–Bruges – Canal Gante–Bruges (ponto de partida: Ursel)

    82,0km

    04:38

    120m

    120m

    Passeio de bicicleta moderado. É necessário estar em boa forma. Maioritariamente com superfícies pavimentadas. Adequado a todos os níveis de experiência.

    Navegar

    Enviar para o telemóvel

    Moderado

    Passeio de bicicleta difícil. É necessário estar em boa forma. Maioritariamente com superfícies pavimentadas. Adequado a todos os níveis de experiência.

    Difícil

    Passeio de bicicleta moderado. É necessário estar em boa forma. Maioritariamente com superfícies pavimentadas. Adequado a todos os níveis de experiência.

    Moderado

    Sugestões

    2 de setembro de 2020

    At this point you cycle along an oxbow lake of the Gent-Brugge Canal. On the other side of the bank you can see the Miseriebocht nature reserve. The old arm and the new course of the canal flow around it on all sides - there is only a land connection at a tiny point at the eastern end of the headland. Due to the inaccessible location, a real natural paradise with many rare birds has formed here. You can explore the nature reserve on a short walk.

    Traduzido por Google •

      19 de abril de 2020

      Het kanaal Gent-Brugge zoals we het nu kennen is eigenlijk een verbinding van twee kleinere stroompjes, waarvan het ene de Brugse Leie (of Zuidleie) was en de andere de Hoge Kale.

      Al op het einde van de 13de eeuw hadden de Bruggelingen de hoogte tussen Sint-Joris ten Distel en Beernem, die op 12 meter boven de zeespiegel ligt, doorbroken om het water uit het riviertje ‘De Hoge Kale’ dat tot het stroomgebied van de Durme behoorde naar Brugge te loodsen. Bedoeling was om zo de Zwingeul uit te spoelen en de verzanding tegen te houden. De hoogte tussen Sint—Joris en Beernem was een spelbreker en het water bleef in de richting Gent stromen. Daardoor waren steeds nieuwe graafwerken nodig en intussen verkwijnde Brugge door de verzanding van het Zwin.

      In 1620 werd opnieuw naar de spade gegrepen met als bedoeling Gent en Brugge te verbinden met een kanaal en een verdedigingslinie te vormen tegen de Hollanders. Tussen St-Joris en Beernem moest heel diep (hoogtekamp) in het landschap worden gegraven en met veel moeite en miserie is men daar in geslaagd. Misschien heeft de ‘miseriebocht’ zijn naam daar wel aan te danken!

      In elk geval is er een eerste vermelding van ‘miserie’ op een kaart van 1642: nl. "Fort Groot Myserie" voor het fort ten zuiden van de kanaalbocht. Ook op de Ferrariskaart uit 1775 vernoemt men de wijknaam ‘Miserie’. Vanaf 1793 is er sprake van een herberg ‘Miserie’. In de periode 1751-1754 werd het kanaal verbreed en verdiept. Dit is te zien op het schilderij uit 1753 van Jan Garewijn in het Groeningemuseum in Brugge.

      Door de recht-trekking van het kanaal Gent-Oostende, is de oude rivierbocht (de Miseriebocht) sinds 1987 niet meer in gebruik. Door de interessante bodem vormt dit de perfecte plaats voor een natuurgebied (van 8 ha). De zanderige bermen zijn de perfecte bodem voor de typische flora van de heide, schrale graslanden en voor struikgewassen met brem en gaspeldoorn. De steile oevers trekken een aantal spectaculaire vogels aan, zoals de IJsvogel en de Oeverzwaluw. De vele konijnen zorgen ook dat er roofvogels te spotten zijn. In de zomer zijn er tal van dagvlinders te zien en als je geluk hebt, zie je misschien zelfs een Kleine hagedis of Hazelworm. Het gebied wordt onderhouden door schapen die er grazen of er wordt gemaaid. Van tijd tot tijd wordt ook een deel van het struikgewas gekapt om de diversiteit aan begroeiing te behouden.

        18 de setembro de 2023

        Nice bike path on the old canal.

        Traduzido por Google •

          Tens uma sugestão valiosa? Inicia sessão e partilha-a com os outros amantes de aventuras!

          Regista-te gratuitamente

          Detalhes

          Informações

          Distância 310 m

          Desnível positivo 0 m

          Desnível negativo 0 m

          Previsão do Tempo

          Desenvolvido por AerisWeather

          Hoje

          terça-feira 2 dezembro

          9°C

          6°C

          100 %

          Se você começar sua atividade agora...

          Velocidade máxima do vento: 20,0 km/h

          Mais visitado durante

          Janeiro

          Fevereiro

          Março

          Abril

          Mai

          Junho

          Julho

          Agosto

          Setembro

          Outubro

          Novembro

          Dezembro

          Loading

          Localização:Beernem, Bruges, Flandres Ocidental, Flandres, Bélgica

          Outros lugares que merecem uma visita

          Brugse Vaart: Beernem–Aalter

          Explorar
          RotasPlaneador de rotasFuncionalidadesCaminhadasTrilhas de MTBRotas de ciclismo de estradaBikepacking
          Baixe o aplicativo
          Siga-nos nas Redes Sociais

          © komoot GmbH

          Política de Privacidade